Aquaforest - AF Iron Boost 200 ML Sıvı Bitki Gübresi

TÜKENDİ

Aquaforest - AF Iron Boost 200 ML Sıvı Bitki Gübresi

Su bitkileri için profesyonel kolay emilebilen demir gübresi. Demir çeşitli metabolik süreçlerde yer alır ve her şeyden önce klorofil-yeşil pigment sentezinde önemli bir rol oynar. Varlığı, fotosentezin etkinliğini şart koşar. Demir emilimi makrobesin ve mikrobesin içeriğine, ayrıca pH ve demirin kendisine bağlıdır. Akvaryumda yaygın olarak görülen bir problem, demir eksikliğidir çünkü formu bitkiler tarafından absorbe edilemez.

Demir eksikliği klorofilin kaybolmasına ve dolayısıyla yaprak sararması ve nekroz olarak ortaya çıkan kloroz gelişimine yol açar. Akvaryum suyundaki demirin optimum konsantrasyonu 0.1-1 mg / l olmalıdır. AF Iron Boost, akvaryum bitkileri için kolaylıkla emilebilir Fe2 + demir şelatının konsantre bir dozunu içerir.Her hafta 100 lt suya 1 ml AF Iron boost, 100 litre suda çözünen 1 ml AF Iron boost, demir seviyesini 0,04 mg / l artırır.

Gübre uygulamasına tatmin edici sonuçlar elde edilinceye kadar devam edilmelidir. AF Micro ve AF Makro ile önerilen paralel kullanım. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Hızlı Teslimat

Tüm siparişler aynı gün kargoda!

  • Görüntüleme: 80
  • Marka: Aquaforest
  • Ürün Kodu: V10770
  • Stok Durumu: TÜKENDİ
  • 57,12TL